اپلیکیشن از مهران تا کربلا

وبلاگ اطلاع رسانی

اپلیکیشن از مهران تا کربلا

وبلاگ اطلاع رسانی

طبقه بندی موضوعی
بایگانی

رونمایی و انتشار اپلیکیشن از مهران تا کربلا

سه شنبه, ۲۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۱:۰۶ ق.ظ

به دلیل برخی تغییرات و به روز رسانی اطلاعات، لینک دانلود نسخه اصلی به زودی قرار داده خواهد شد

در مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان از نرم‌افزار «اربعین؛ از مهران تا کربلا» در جهاددانشگاهی ایلام رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، «محمدرضا مروارید» - استاندار ایلام، در مراسم رونمایی از  اپلیکیشن راهنمای زائران اربعین ضمن قدردانی از گروه «آفتابگردان» اظهار کرد: هرچند نرم‌افزارهای مختلفی با این مضمون توسط متخصصان تهیه شده است اما این نرم‌افزار از جامعیت خاصی برخوردار است و نقص‌های احتمالی آن هم قابل رفع است.

وی مجهز شدن مسیر نجف تا کربلا به نسل سوم اینترنت را کمکی بزرگ به زائران اربعین دانست و تصریح کرد: این امکان می‌تواند زمینه‌ی بهره‌مندی زائران را از این گونه نرم‌افزارها بیشتر و بهتر فراهم کند.

استاندار ایلام بر ضرورت آشنایی و تبلیغ این نرم‌افزار در درگاه الکترونیکی سازمان‌ها و ادارات کل تأکید و تصریح کرد: 70 درصد امکانات این نرم‌افزار در شرایطی که دسترسی به اینترنت وجود نداشته باشد قابل بهره‌گیری است که نکته‌ی بسیار مثبتی محسوب می‌شود.

مروارید در بخش دیگری از صحبت‌های خود امکانات ایجادشده در حوزه‌ی سخت‌افزاری از اربعین سال گذشته تا امسال را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: امسال اهتمام ویژه‌ای صرف برطرف شدن مشکلات و کمبودهای عمده‌ی سال گذشته شد ازجمله یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در مرز کمبود گیت‌های خروجی بود که باعث ازدحام جمعیت در پایانه‌ی مرزی شد، امسال با افزایش تعداد گیت‌ها از 18 به 96 در مرز مهران و افزایش حدود 50 گیت از سوی سازمان حج و زیارت در آن‌سوی مرز انتظار ما این است که ورود و خروج زائر از مرز با روانی و سهولت بیشتری انجام شود.

استاندار ایلام بابیان اینکه از مشکلات عمده ما در سال گذشته در خصوص جاده‌ها و راه‌های ارتباطی و مسائل ترافیکی بود، تأکید کرد: از اربعین سال گذشته تاکنون با تعریض جاده، ایجاد پل‌ها و همچنین در نظر گرفتن راه‌های دسترسی جایگزین و جدید تا حدود زیادی مشکلات ما در حوزه‌ی راه کمتر شده و امسال ازنظر ترافیکی مشکل عمده‌ای نخواهیم داشت.

مروارید ادامه داد: سال گذشته در ورودی مهران شاهد توقف طولانی‌مدت وسایل نقلیه و بار سنگین ترافیکی در این مسیر بودیم که خوشبختانه در این مسیر 10 کیلومتری با چهار بانده نمودن مسیر تا سد شهید آل اسحاق مشکل برطرف شده است.

وی با اشاره به قرار دادن تابلوهای ارائه اطلاعات ترافیکی به زائران در ابتدای ورود به استان ایلام، ادامه داد: همچنین تلاش ما این است که با هدایت زائران از اسلام‌آباد به سمت جاده‌ی ایوان بار ترافیکی را توزیع کنیم تا رفت‌وآمد با سهولت بیشتری انجام شود.

استاندار ایلام اضافه کرد: در مسیر دهلران به مهران نیز پل‌ها تعریض شده و همچنین ضمن دو بانده کردن پل زائر، با فراهم شدن امکان روشنایی مسیر پل زائر تا پایانه‌ی مرزی یکی دیگر از مشکلات عمده‌ای که در سال گذشته باعث ایجاد مشکلاتی شد به‌طور کامل برطرف شده است.

مروارید خاطرنشان کرد: کمربند شرقی مهران نیز آماده آسفالت است و در صورت مساعد بودن هوا به بهره‌برداری کامل می‌رسد و در شرایط موجود هم کاملاً برای رفت‌وآمد مناسب است سپاه پاسداران هم با استفاده از پل اضطراری در غرب مهران و در صورت نیاز امکان استفاده از راه غربی مهران را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه حمل‌ونقل و پایانه‌ها 1700 اتوبوس فراهم نموده که 700 اتوبوس کار انتقال زائران به مرز و 1000 اتوبوس نیز از مرز تا دوراهی کوت کار جابه‌جایی زائران را انجام می‌دهند، گفت: در مسیر 70 کیلومتری پایانه مرزری مهران تا کوت شهرداری تهران کار خدمات‌رسانی به زائران را انجام می‌دهد.

مروارید با اشاره به وجود مشکل تأمین آب شرب زائران در پایانه مرزی به‌رغم فعالیت حدود 40 تانکر در سال گذشته خاطرنشان کرد: این مشکل مهم نیز با ایجاد خط انتقال آب به‌صورت کامل برطرف شده و در تلاش هستیم تا همین مسئله در آن‌سوی مرز هم برطرف شود.

به گزارش ایسنا، «ذبیح‌الله مهری‌پور» - رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز با اشاره به اهمیت اربعین در جایگاه سیاسی تشیع، اظهار کرد: همان‌گونه که دولت در بحث سخت‌افزاری برای اربعین گام‌های بلندی برداشته است نخبگان عرصه‌ی نرم‌افزاری نیز به این موضوع توجه کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه این کار توسط یکی از مدرسان مرکز علمی کاربردی طراحی و به انجام رسیده است، ابراز امیدواری کرد بیش‌ازپیش شاهد توجه به موضوع اربعین در ابعاد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری باشیم.

«محمدکریم جعفریان» - از مدرسان مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان امکانات موجود در این نرم‌افزار را تشریح و از همکاران خود در گروه نرم‌افزاری «آفتابگردان» و «مهرداد جهانی» مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان تقدیر کرد.

به گزارش ایسنا، در این نشست نام « اربعین، از مهران تا کربلا» برای این نرم‌فزار انتخاب شد.

 

امکانات اپلیکیشن به شرح زیر میباشد

1.       سرویس خبری آنلاین

در این قسمت اخبار لحظه ای از جمله وضعیت زائران ، اطلاعیه ها و اخبار هواشناسی استان و شهر های عراق، اخبارترافیکی وضعیت راهها ی استان ، نحوه عبور ومرور مرز مهران ،   .... به صورت لحظه ای به اطلاع زائران خواهد رسید.   

2.       اماکن مذهبی

اماکن مذهبی نجف تا کربلا ،امامزادگان ، مساجد

در این قسمت فهرست اماکن مذهبی عراق از نجف تا کربلا و فهرست امامزادگان  و مساجد استان ایلام  نمایش داده خواهد شد.

3.       اقامتی رفاهی

رستوران ها ، هتل ها ، زائرسراهای مردمی

در این قسمت فهرست رستوران ها و هتل های استان  و زائرسراهای مردمی مهران برای اسکان زائران نمایش داده خواهد شد.

4.       مراکز خدماتی

بانک ها ، مراکز خرید

در این قسمت فهرست بانک های مسیر  و مراکز خرید  جهت رفاه حال زائران نمایش داده خواهد شد.

5.       حمل و نقل

پارکینگ ها ، پمپ بنزین ها ، پایانه های مسافربری

دراین قسمت فهرست مراکز حمل ونقل مانند ترمینال ها ، مراکز تاکسی رانی و اتوبوس رانی  ،پارکینگ های خصوصی موجود از ایلام تا مهران نمایش داده می شود. علاوه براین ، فهرست پارکینگ های موقت که توسط ارگان های متفاوت در این مسیر احداث می شوند، نمایش داده خواهد شد.

6.       مراکز بهداشتی و درمانی

بیمارستان ها ، داروخانه ها ، مراکز اورژانس

در این قسمت فهرست مراکز ثابت و سیار بهداشتی و درمانی نظیر درمانگاه ها ، بیمارستانها و اورژانس نمایش داده خواهد شد.

7.       اماکن گردشگری

پارک ها ، اماکن گردشگری

در این قسمت فهرست پارک ها و اماکن گردشگری استان نمایش داده خواهد شد.

8.       تلفن های ضروری

در این قسمت فهرست کاملی از شماره تلفن های ضروری نمایش داده خواهد شد.

9.       نمایش نقشه

نقشه کربلا

نقشه مسیرهای ورودی کربلا

نقشه مسیر پیاده روی نجف تا کربلا

 مجموعه ای نفیس از ادعیه ها

لغات پرکاربرد عربی

جزئیات:

مشخصات کامل از جمله آدرس ، شماره تلفن، مشخصات مدیریت و خدمات قابل ارائه

مسریابی و نمایش مکان روی نقشه

ایمیل : arbein.app@gmail.com

 

 

 

  • گروه توسعه فناوری آفتابگردان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی